Lato i bieganie boso – czy trzeba?

Czas Wolny Możliwość komentowania Lato i bieganie boso – czy trzeba? została wyłączona

Podobno chodzenie boso po zielonej trawie jest zdrowie i odprężające. Każdy człowiek może pozwolić sobie na takie właśnie bieganie i zdrowie, bo jest ono optymalne dla każdej osoby. Nie zawsze, ale od czasu do czasu. Europejczycy mają platfusa, haluksy, krzywe paluchy – dlaczego? Bo noszą źle dobrane obuwia – zbyt wąskie noski, za wysokie obcasy. To wpływa na zdrowie stóp. Dlatego lepiej zadbać o zdrowe, pełne życia stopy, które będą niosły nas przez życie. Stopy to nasze wierne konie pociągowe, które dadzą nam zdrowie i życie. Bez zdrowych stóp w życiu będzie nam bardzo ciężko i trudno wytrzymać. Zdrowe życie wymaga zdrowych stóp, które nie muszą dźwigać nadmiaru kilogramów.

Podobno najzdrowsze stopy mają Zulusi i Afrykanie, Europejczycy mają najgorszej jakości stopy – krzywe, szpotawe, z platfusem. Chodzenie na boso odpręża, a obuwie zbyt mocno amortyzuje stopę. Jednak nie możemy chodzić boso na co dzień. Chodzenie boso to przywilej wakacji i czystych miejsc – chodzić boso jest miło po trawie bez psiej kupy oraz szkła. Inaczej może ono być bardzo niebezpieczne. Podsumowując, warto chodzić na boso od czasu do czasu. Hipokrates twierdził, że najzdrowsze obuwie to brak obuwia, czyli chodzenie na boso.

Bieganie boso musi być prawidłowe

Boso należy biegać prawidłowo. Jak to robić? Biegamy z wyprostowanymi plecami, wolno, stawiamy nogi tak, aby kostka była naturalna, nie wysunięta przed kolano. Wyrzucamy nogi przed siebie, korzystamy z bioder, mięśni ud oraz łydek. Kończymy bieg na śródstopiu, a pięta musi dotknąć ziemi. Biegnąc w ten sposób nie zrobimy krzywdy nikomu. Sami natomiast skorzystamy z biegania na boso, po trawie, po miękkim podłożu. Dużo wody da nam wiele dobrego i na pewno nie odwodni organizmu.

Na pewno biegania boso nie będą promowali producenci obuwia, bo przecież oni zarabiają na sprzedawaniu butów. Całoroczne bieganie i chodzenie na boso nie jest możliwe w klimacie europejskim, w którym niezbędne są buty. Jednak chodzenie po piasku na plaży na pewno da wiele naszym stopom.

Author

www.sultanchemists.pl

Back to Top